Web Tasarım Nedir? Neden Önemlidir?

Web Tasarım Nedir? Neden Önemlidir?
Kumsal Ajans
Kumsal Ajans
Süper Admin
Kategori: Web Tasarım
12 Şubat 2019

Web tasarımı nedir?

Web tasarımı, şahıs veya kurumları tanıtmak amacıyla internet tarayıcılarının görüntülenebileceği şekilde hazırlanmış özel tasarımlardır. Hazırlanan bu tasarımların HTML diline çevirilmesi mecburidir.

WEB TASARIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Web tasarımı işletmeler ve şahıslar için temel ve resmi bilgilendirme aracı olmuştur. İnternet kullanmının ve hızının da artmasıyla, yüksek çözünürlüklü videoların ve fotoğrafların alıcılara aktarılması kolaylaşmıştırBu sayede birçok insan evinden dışarı adımını atadanher saatte kendisine lazım olan bilgileri web sayfalarından alabilmiştir. Bu nedenle birçok kuruluş internette etkili bir şekilde var olmak için web tasarım yatırımlarını arttırmışlardır.

WEB TASARIMININ UNSULARI NELERDİR?

Web tasarımı belirli ana hatlar çerçevesinde yapılır.

Düzen: Web sitelerinde kullanılacak grafik ve metinlerin belirli bir düzen içinde olması gerekir. Web sitelerinde amaç, kullanıcıların tek bakışta aradıkları bilgileri çabucak bulmalarını sağlamaktır. Bu ise tasarımın düzenli, tutarlı ve kendi içinde bir bütünlük arz etmesiyle mümkün olabilir.

Renk: Renk seçimi müşterinin isteklerine ve kullanım amacına göre değişir. Birbiriyle uyumlu renkler kullanılarak kişinin ya da markasının karakteri yansıtılabilir.

Grafik: Web tasarımı için grafikler,simge, logo veya fotoğraf olabilir. Kullanım rahatlığı açısından grafikler arasındaki mesafe iyi ayarlanmalı, sıkışık bir düzende olmamalıdır.Hızını etkilemeyecek şekilde, web sayfasının içeriğine uygun şekilde konumlandırılmalıdır.

Font: Çeşitli yazı tiplerinin kullanılması, bir web sitesinin tasarım kalitesini arttırır. Birçok web tarayıcı sadece ''web-güvenli yazı tipleri'' olarak ifade edilen fontları okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir. Bundan mütevellit tasarımcının, yaygın olarak kabul gören bu grup içindeki fontlarla çalışması faydalı olacaktır.

İçerik: Kullanılan yazılı metnin faydalı ve güncel olması içerik için oldukça önemlidir.İçerik ve tasarım, sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte kullanılabilir . Okuyucuyu şaşırtmak ve aradıklarını onlara vermek oldukça önemlidir. Böylece kullanıcılar sitede daha uzun vakit geçireceklerdir. Kullanılan yazılı metnin içerikle alakalı anahtar kelimeler içermesi ve uygun uzunlukta olması da dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Ürününüz veya hizmetiniz için en iyisini birlikte yapalım.

Uzmanlığımızı ve yeteneğimizi, ürün ve hizmetleriniz ile birleştirelim.