Finans Yönetimi Yazılımları Nedir? | Özellikleri | Kullanım Alanları

Finans Yönetimi Yazılımları Nedir? | Özellikleri | Kullanım Alanları

Finans yönetimi yazılımları; işletmenizin gelir, gider ve varlıkları konusunda yönetimi sağlayan araçlardır. Bu yazılımlarda temel hedef işletmenizin günlük rutin işlerini sürdürmeye ek olarak kazanç oranınızı en yüksek seviyelere çıkarmaktır. Ayrıca bu yazılımlar işletmenize ait finansal verileri dolandırıcılık ve hırsızlığa karşı da korurlar.

İşletmeniz ister uluslararası bir holding, ister bir inşaat firması olsun; finansal süreçlerinizi verimli kullanmak her zaman başarı ve büyüme açısından büyük önem taşır. Finans yönetim yazılımları işletmenizin ve yöneticilerin borç, alacak, sabit kıymetler gibi tüm finansal verilere çok hızlı bir şekilde erişmesini ve finansal verileri tek bir merkezden yönetebilmesini sağlar.

İşletmeniz için profesyonel kurumsal kaynak planlama sistemi ile entegre çalışan bir finans yönetimi yazılımı finans ve iş verilerinizi tek bir merkezde toplayarak kullanabilmenizi sağlar. Bu sayede kritik finans ve operasyonel bilgileri görebilir ve pratik bir şekilde yönetebilirsiniz.

Finans yönetimi yazılımları işletmenin hesap ve nakit akışını takip etme, cari hesapları anlık olarak görme, müşteri ve tedarikçi durumunu izleme ve diğer tüm mali işlemleri kontrol altında tutma adına işlevseldir. Manuel olarak yürütülen finans yönetimi personel hatalarına yol açabilir. Bu yazılımlar hata payını en aza indirir ve sizlere veri güvenliği sağlar. Ayrıca finans detaylarıyla ilgili istediğiniz zaman analiz ve raporlama yapmanıza olanak tanır.

finan yönetimi yazılımları nedir özellikleri kullanım alanları

Finans Yönetimi Yazılımları Avantajları Nelerdir?

Finans yönetimi yazılımları işletmeler için birçok avantaj sağlar;

 • Hatasız Finans Yönetimi: İşletmeniz finansal yönetimde elektronik tablolardan fazlasına ihtiyaç duyar. Bu yazılımlar kayıt tutma dışında muhasebe hatalarını minimize etme, faturalama döngüsünü kısaltma, değişken vergi kanunlarına uyumluluk gibi konuları sağlar. Günlük, aylık ve yıllık nakit akışı optimizasyonu sağlayarak hatasız finans yönetimi sunar.
 • Muhasebe Standartlarını Yakalama: Kamu kurumları ve özel kurumlar tarafından belirlenen ulusal ve global muhasebe standartlarına uyum sağlayabilirsiniz. Finans yönetimi yazılımları yeni bir değişikliğe karşı esnek yapısıyla hemen uyum sağlamanıza yardımcı olur.
 • Finansal Veri Doğruluğu: Bu yazılımlar işletmenize doğru finansal veriler sunar. Doğru bütçeleme, etkili tahmin ve planlama, ayrıntılı ve ihtiyaca yönelik kategorize edilmiş masraf yönetimi, bankacılık sistem entegrasyonları gibi işlevleriyle işletme varlıklarına yönelik detaylı takip kaydı tutmaya olanak tanır.
 • Finansal Veri Güvenliği: İşletmenizin finansal verileri mutlaka dolandırıcılık ve çalınma riskine karşı korunmalıdır. İşletmenize özel geliştirilen finans yazılımları mutfak veri bütünlüğü ve nitelikli sistem güvenliği sunar.
 • Departmanlar Arası İletişim: Özellikle büyük işletmeler için bu yazılımlar tesisler, departmanlar ve diğer iş ortakları arasında finansal açıdan iletişimi sağlar. Kurumsal kaynak planlamasının bir parçası olarak finansal verilerin karmaşıklığını azaltarak hızlı bir şekilde iletilmesini ve tek bir merkezden optimize edilmesini sağlar.
 • Performans Takibi: İşletmeniz büyüdükçe iş süreçleri de artış gösterir. Bu yüzden finansal performansın takip edilmesi zorlaşabilir. Finans yönetim yazılımları işletmenize ait ürün bazında büyümeyi ve finansal performans takibini hızlı bir şekilde yönetme ve raporlama şansı sunar.

Finans Yönetimi Yazılımlarını Hangi Firmalar Kullanabilir?

Finans yönetimi yazılımları her sektörden işletme tarafından kullanılabilir. Günümüzde işletmelerin maliyetleri düşürebilmesi ve karlılık oranını arttırabilmesi finansal verilerin etkili bir şekilde yönetilebilmesine bağlıdır. Bu yazılımların sadece büyük işletmeler için gerekli olduğu algısı yanlış olacaktır. Her ölçekte ve her sektörden işletme finans yönetimi yazılımlarını kullanabilir.

Finansal yönetimi yazılımları işletmenize ait finansal kaynakları kontrol edebilmenizi ve en etkili şekilde yönetebilmenizi sağlar. Finansal verilerini başarılı şekilde yöneten firmalar kazanç oranını kısa süre içinde arttırabilir.

Finans yönetim yazılımı ihtiyacınız varsa hemen bize ulaşın ve ihtiyaçlarınıza özel yazılım projenizi birlikte optimize edelim.

Finans Yönetim Yazılımları ile Neler Yapılabilir?

Finans yönetim yazılımları işletme genelinde doğru finansal bilgilerin kullanılmasını ve yönetilmesini sağlamaktadır. Bu yazılımlar sayesinde finansal verileri daha nitelikli şekilde kullanabilirsiniz.

Finans yönetim yazılımları özellikleri şöyle sıralanabilir;

 • Borç Hesapları ve Alacak Hesapları: Bu yazılımlar sayesinde temel muhasebe dışında daha iyi bütçeleme, tahmin ve planlama yapma, ayrıntılı ve doğru kategorize edilen masraf yönetimi sağlama gibi tüm süreçlere ilişkin ayrıntılı takip kaydı tutma şansınız olur. İşletmenize ait borç hesapları ve alacak hesaplarını yönetebilirsiniz.
 • Varlık Yönetimi: İşletmelere ait varlık değeri ve durumunu görebilirsiniz. Bu durum işletmenize etkili envanter yönetimi sağlar. Değer artışı ve değer kaybı konusunda doğru bilançolar görebilirsiniz. Ayrıca varlıklarla ilgili detaylı bilgilere erişerek sermaye ve operasyon verilerinizi optimize edebilirsiniz.
 • Tahsilat Yönetimi: Finans yönetim yazılımlarının temel özellikleri arasında müşteri ve tedarikçilerle ilgili tahsilat yönetimi vardır. Bu özellik size tahsilat stratejisi belirleme, müşterileri derecelendirme, tahsilat ödemelerini yönetme ve iflas etmiş olan müşterilerde son aşama tahsilatını kolayca başlatabilmeyi sağlar.
 • Personel Gider Yönetimi: Bu yazılım ile personellerinize ait giderleri görebilir ve gerekli olduğunda raporlar oluşturabilirsiniz. Özellikle lokasyon dışında çalışan personellerin self servis giderleri eklemesini sağlayacak modül de bulunabilir. Bu sayede seyahat hesaplamaları ve proje giderleri gibi tüm süreçler yönetilebilir.
 • Finansal Raporlama: Finans verilerini alma, düzenleme, analiz etme gibi süreçleri yerine getirebilirsiniz. İşletmenize ait operasyon performansını ve güncel finansal duruma yönelik takip sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Self servis raporlama, veri görselleştirme gibi çok yönlü raporlamalar yapabilirsiniz. İşletmeniz için size ve yöneticilere gerçek zamanlı bilgi sağlayarak finansal performansı takip etmenizi ve iyileştirebilmenizi sağlar.
 • Gelir Yönetimi: Finans verilerinden yola çıkarak etkili gelir yönetimi sağlar. Ayrıca gelirle ilgili standart süreçlere ve düzenlemelere yönelik otomasyon sağlar ve gelirleri etkili bir şekilde denetlemeye olanak tanır.
 • Risk Yönetimi: İşletme içi veya dışarıdan gerçekleştirilecek hırsızlık ve dolandırıcılıklara karşı izleme ve koruma sağlar. Ayrıca ödeme kurallarını yönetme adına kontrol ve denetim araçları barındırır.

finan yönetimi yazılımları nedir özellikleri kullanım alanları

Finans Yönetimi Yazılımlarının İşletme Bütçe Verimine Katkısı

Finans yönetim yazılımlarının en büyük işlevlerinden biri işletmenin bütçe verimini arttırmasıdır. Yazılımlar sayesinde mevcut gelir ve giderleri tek bir merkezden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Böylece gelir gider dengesini oturtabilir ve finansal süreçlerinizi daha etkin yönetebilirsiniz.

Özellikle işletmenizde dışarıda çalışan ve belirli giderlerini karşıladığınız personeller varsa finansal verilerin yönetimi yazılımlar sayesine daha verimli ve gerçekçi hale gelir. Böylece işletmenizin gereksiz finansal yük altına girmesini engelleyebilirsiniz.

Finans yönetimi yazılımı aynı zamanda borç takibi ve alacak takibi de sağlar. Böylece müşterilerinize ait ödeme planlarını oluşturabilir ve gelirlerinizle ilgili geleceğe yönelik planlamalar da yapabilirsiniz. Bu yazılımlar hem mevcut dönemde hem de ilerleyen süreçlere yönelik işletme bütçesini en verimli şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Finans Yönetimi Yazılımı Fiyatları

Finans yönetimi yazılımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir ya da formumuzu doldurabilirsiniz. Ekiplerimiz proje planlaması için en yakın sürede sizlerle iletişime geçecektir.

İşletmenize özel finans yönetim yazılımları için öncelikle iş süreçlerinizi, finansal ihtiyaçlarınızı ve sektör özelliklerinizi öğreniyoruz. Daha sonra işletmenize özel olarak geliştireceğimiz yazılım projesini detaylandırıyoruz. Bu aşamaya kadar ücretsiz olarak yürüttüğümüz süreçte sizlere yazılım projesi için fiyat teklifi sunuyoruz.

Kumsal Ajans çözümleriyle uygun fiyatlı ve kaliteli finans yönetim yazılımı sahibi olmak için sizleri bekliyoruz.

Web Yazılım

Web Yazılım

Kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara yönelik web yazılım projeleri geliştiriyoruz. Hayalinizdeki projeleri dijital dünyaya taşıyacak yazılım ve kodlama çalışmalarını hayata geçiriyoruz.  Öncelikle web yazılım ve mobil uygulama yazılımı alanında taleplerinizi dinlenir.  Ekibimiz tarafından taleplerinize yönelik projelendirme yapılır.

Web tasarım ve kodlama çalışmaları sonrasında projeniz sunulur. İstediğiniz revizeler sonrasında web yazılım projelerinizin son hali teslim edilir. Web yazılım hizmeti sonrası destek konusunda da Kumsal Ajans güvencesi devam eder.

Ürününüz veya hizmetiniz için en iyisini birlikte yapalım.

Uzmanlığımızı ve yeteneğimizi, ürün ve hizmetleriniz ile birleştirelim.
FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM
Biz Sizi Arayalım