Satış Yönetimi Yazılımları Nedir? | Ne İşe Yarar? | Kullanım Alanları

Satış Yönetimi Yazılımları Nedir? | Ne İşe Yarar? | Kullanım Alanları

Satış yönetimi yazılımları, işletmenizdeki satış personellerinin pazarlama faaliyetlerini organize etmek için koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayan yazılımlardır. Yani işletmenizin gelir hedefine ulaşması ve ürün ile hizmetlerinizi pazarlayabilmesi için gerekli tüm yönetimi tek bir merkezden yapabilmeye olanak tanır.

Bu yazılımlar işletmenize satış gücünü planlama, işe alma, satış eğitimleri, organize etme, denetleme ve koordine etme sürecini optimize etmeyi sağlar. Hem ürün hem de hizmet satan işletmeler için ekip hedefleri belirleme, satış gücünü yönetme, tüm satış sürecini planlama, satış sürecini kontrol etme gibi tüm süreçleri profesyonel hale getirebilirsiniz. İşletmenizin gelir elde edebilmesi için satış ekibinin başarısı çok önemlidir.

Satış ekiplerinizin satış performansını arttırmak ve saha refleksini arttıracak çözümleri yönetebilmek için satış yönetimi yazılımlarına ihtiyacınız vardır;

 • Ürünlerin tekliften kasaya müşteri yönetimi kadar her aşamayı hızlı ve kolayca yönetmenize olanak tanırlar.
 • Geleneksel satış yöntemlerini geride bırakabilirsiniz. Üretim sürecinden itibaren saha, ofis, bayi gibi tüm paydaşların entegre bir şekilde çalışması sağlanabilir.
 • İşletmeniz her yerde, her cihazdan müşteri ile temasının gerçekleştirilebildiği bir satış yönetimi oluşturulabilir.

Kumsal Ajans satış ve pazarlama faaliyeti gösteren her sektörden işletme için kurumsal ihtiyaçlara özel satış yönetimi yazılımı geliştiriyor. Satış yazılımları konusunda detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

satış yönetimi yazılımları nedir ne i̇şe yarar kullanım alanları

Satış Yönetimi Yazılımları Ne İşe Yarar?

Satış süreci işletmenizin pazarlama sürecinde her aşamanın planlandığı bir dizi etkinliği barındırır. Potansiyel bir müşteriyle iletişime geçilmesiyle satış süreci başlar ve ürün ya da hizmetin müşteri tarafından satın alınmasıyla sona erer. Doğru bir satış yönetiminde alıcının satın alma yolculuğu tekrarlanmalıdır. Ayrıca yeni işe alınan bir satış temsilcisi dahi satış sürecinizi net bir şekilde özümseyebilmelidir.

İşletme sahibi veya satış yöneticisi olarak satış sürecinin her aşamasında belirli hedefleri karşılamanıza olanak tanıyan, sistem içindeki tüm akışın sorunsuz ilerlemesini sağlayan bir satış süreci oluşturmanız gerekiyor. İşletmenizin kusursuz bir satış ağına sahip olması için de nitelikli bir satış yönetimi yazılımı kullanmanız gerekiyor.

Satış sürecindeki başarı için doğru zamanda doğru verilere ulaşabilmeniz gerekiyor. Bu sayede organize bir satış hattı oluşturabilirsiniz. Bunun için de işletmeniz özelinde bir yazılım kullanmanız gerekiyor.

Satış temsilcisinin satış deneyimini başarıyla tamamlayabilmesi için müşteri hakkında tüm bilgilere anlık olarak ulaşabilmesi gerekir. Böylece satış görüşmesinde işletmeniz önemli bir avantaj elde edebilir. Satış yönetimi yazılımları işletmenizin satış sürecinde mevcut müşterilere yeniden pazarlama gerçekleştirme, potansiyel müşterileri de satın almaya yönlendirme konusunda başarı elde etmesini sağlar.

Satış yönetimi yazılımları;

 • Daha fazla satış verimliliği
 • Daha yüksek müşteri dönüşüm oranı
 • İyileştirilmiş müşteri katılımı
 • Daha fazla ürün satışı
 • Nitelikli gelir artışları sağlar.

Satış Yönetimi Yazılımları Kimler İçin Uygundur?

Satış yönetimi yazılımları satış faaliyeti yürüten tüm işletmeler için gereklidir. Bu yazılımlar müşterilerinizle ilgili verileri toplar ve analiz edebilmenizi sağlar. Böylece işletmenizle müşteriler arasındaki ilişkileri optimize edebilirsiniz. Bu yazılımlar sayesinde işletmenizdeki tüm personeller müşteriyle onu tanıyarak ve değer vererek iletişim kurabilir.

Satış oranı düşük, satış sayısı az olan işletmelerin satış performansını arttırmak adına satış yönetimi yazılımları gereklidir. Satış temsilcileri bu yazılımlarla müşterilere en doğru fiyat teklifini sunabilir. Satıl sürecinde yapılan en küçük hata işletmenizin zarar etmesine yol açabilir. Bu yazılım sayesinde satış sürecindeki tüm sorunları hızlı şekilde çözebilirsiniz.

Müşterilerinize kusursuz bir satış deneyimi yaşatmak ve satış ekibinizin performansını arttırmak için Kumsal Ajans yazılım çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Satış Yönetimi Yazılımları Avantajları Nelerdir?

Satış yönetimi yazılımları çok düşük maliyetlerle küçük işletmelerin dahi satın alabileceği ürünlerdir.

Satış yönetimi yazılımı avantajları şöyle sıralanabilir;

 • Mevcut müşterilerinizle ilgili tüm verileri çok düşük maliyetlerle kısa süre içinde elde edebilirsiniz.
 • Satış personelleri ve yetkili olan tüm personeller müşterilerle ilgili bilgileri anlık olarak görebilirler.
 • Müşteri bazında geçmiş satışları ve ödeme durumunu döküm olarak alabilirsiniz.
 • Müşterilerinizin ihtiyaç duyabileceği ürün ve hizmetleri görebilir ve ona özel fırsatlar sunabilirsiniz.
 • İşletmenizin kullanacağı sistemdeki alt yapı ve bakım gibi maliyetler ortadan kalkacaktır.
 • Satış temsilcileri tüm müşteri bilgilerine internet bağlantısı olan her cihaz ve ortamdan ulaşabilirler.
 • Veri girişi her yerden kolaylıkla yapılabilir. Bu durum satış sürecinde ofise olan bağımlılığı ortadan kaldırabilir.
 • Satış, insan kaynakları, finans, üretim gibi tüm departmanlar arasında koordinasyon sağlanır.
 • Ürünün siparişinden itibaren müşteriye ulaşana kadar olan tüm süreç etkin şekilde yönetilebilir.
 • Tek bir tuşla müşteriye özel teklifler hazırlanabilir. Müşteri teklifleri ve müşterilere özel kampanyalar da kolaylıkla takip edilebilir.
 • Satış sürecinde hızlı bir şekilde karar alınabilir. Böylece satış odaklı bir çalışma sistemine geçiş kolaylaşır.
 • Satış ekiplerinin performansı gözlenebilir ve anlık olarak ölçülebilir.
 • İşletmenizde performans odaklı bir satış süreci oluşturarak personelleri satış yapmaya daha istekli hale getirebilirsiniz.
 • Müşterilerin yoğun talep gösterdiği ürünleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz.
 • Müşterilerinizi belirli bir kategorize ederek satış deneyimini müşteri açısından eşsiz hale getirebilirsiniz.
 • Pazarlama sürecinde müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz.

Satış Yönetimi Yazılımı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Satış yönetimi yazılımı seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri hazır yazılımlardan uzak durmak olacaktır. İşletmeler genellikle daha düşük maliyetli olduğu için hazır yazılımlara yönelebiliyor. Ancak her işletmenin satış süreci özel olduğu için en yüksek verim ihtiyaç analizi sonrasında alınabilir.

Satış yönetimi yazılımı seçerken mutlaka işletmenizin ihtiyaçlarına özel bir yazılım geliştirilmesini isteyin. Bütçenize uygun olacak, işletmenizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir yönetim yazılımı satın almalısınız.

Satın almak istediğiniz satış yönetimi yazılımı mutlaka pratik ve kullanılabilir olmalıdır. Satış personellerinizin kullanmakta zorlanacağı yazılımlar pazarlama sürecinizi sekteye uğratabilir.

Kumsal Ajans ekibi olarak kullanıcı deneyimi performansı yüksek satış yönetimi yazılımları planlıyoruz. Ayrıca tüm yazılım projelerimiz sonrası ekibinize gerekli eğitimi veriyoruz. Bizlerden satış yönetimi yazılımı satın aldıktan sonra da her zaman deneyimli ekibimizle sizlere destek veriyoruz.

satış yönetimi yazılımları nedir ne i̇şe yarar kullanım alanları

Satış Yönetimi Yazılımları ve Satış İlişkisi

Satış yönetimi yazılımları işletmenin satış başarısını sağlamada çok etkilidir. Yeni nesil pazarlama olanağı tanıyan bu yazılımlar müşterilerinizin satış deneyimini kişiselleştirmenizi sağlar. Müşteri ve işletmeniz arasındaki tüm etkileşimi tek bir merkezden takip edebilir ve yönetebilirsiniz. Bu da müşterinin ürün ve hizmeti satın alma olasılığını arttırır.

Modern pazarlama stratejilerinde satış sürecinde veri her şeydir. İşletmeler müşterileri hakkında ne kadar fazla veri elde edebiliyor ve bu verileri nitelikli şekilde analiz edebiliyorsa o oranda satış başarısı yakalayabilir. Müşteriler hakkında veri elde etme, veri işleme ve tam zamanlı veriyi yönetme konusunda satış yönetimi yazılımları devreye girer.

Satış Yönetimi Yazılımı Fiyatları

Satış yönetimi yazılımı için işletmenize yönelik ihtiyaç analizi yapıyoruz. Bu sayede satış sürecinizi dikkate alıyor; uygun programlama dili ve yazılım çözümleriyle satış sürecinizi kusursuz yürütmenizi, koordine etmenizi ve yönetebilmenizi sağlıyoruz. Bu yazılımlarla müşterilerinizle ilgili bilgileri doğru şekilde işleyebilir ve onlara kusursuz bir satın alma deneyimi yaşatabilirsiniz.

Hemen bizi arayın, detaylı bir projelendirme yapalım ve sizlere satış yönetimi yazılımı fiyatları hakkında bilgi verelim.

Kumsal Ajans ekibi olarak tüm yazılım ihtiyaçlarınızda hizmetinizdeyiz.

Web Yazılım

Web Yazılım

Kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara yönelik web yazılım projeleri geliştiriyoruz. Hayalinizdeki projeleri dijital dünyaya taşıyacak yazılım ve kodlama çalışmalarını hayata geçiriyoruz.  Öncelikle web yazılım ve mobil uygulama yazılımı alanında taleplerinizi dinlenir.  Ekibimiz tarafından taleplerinize yönelik projelendirme yapılır.

Web tasarım ve kodlama çalışmaları sonrasında projeniz sunulur. İstediğiniz revizeler sonrasında web yazılım projelerinizin son hali teslim edilir. Web yazılım hizmeti sonrası destek konusunda da Kumsal Ajans güvencesi devam eder.

Ürününüz veya hizmetiniz için en iyisini birlikte yapalım.

Uzmanlığımızı ve yeteneğimizi, ürün ve hizmetleriniz ile birleştirelim.
FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM
Biz Sizi Arayalım