Tedarik Zinciri Yönetimi Yazılımları Nedir? | Özellikleri | Kullanım Alanları

Tedarik Zinciri Yönetimi Yazılımları Nedir? | Özellikleri | Kullanım Alanları

Tedarik zinciri yönetimi yazılımları; ürünlerinizin tedarik zinciri boyunca gerçekleşen tüm hareketlerini anlık olarak takip etme ve yönlendirme şansı sunan yazılımlardır. Bu yazılımlarla tedarik zincirini en verimli hale getirebilir ve hata payını minimize edebilirsiniz. Bu yazlımlar sadece stok azaltma konusunda değil, tedarik zincirini yöneterek en yüksek kar oranına ulaşmada da işletmenize yardımcı olur. Müşterilerin talep ettiği ürünleri hata payını ortadan kaldırarak kolaylıkla son tüketiciye ulaştırabilirsiniz.

Profesyonel tedarik zinciri yönetimi sağlayan yazılımlar üretim hatalarını da ortadan kaldırır. Bu yazılımlar sayesinde ürününüzün tedarikçi, üretici, toptancı, dağıtımcı, perakendeci ve son tüketici arasındaki hareketlerini takip edebilirsiniz. Yazılım sayesinde tedarik sürecinin tamamında insan kaynağı, teknoloji ve firma yapılarını kontrol edebilirsiniz.

Başarılı tedarik zinciri sistemleri sayesinde işletmeniz ya da ürün sağladığınız bir perakendeci sipariş aldığı anda harekete geçme şansınız olur. İşletmenizin tedarik zincirini bütünleşik olarak yönetmenizi sağlayacak yazılımlara Kumsal Ajans kalitesiyle kavuşabilirsiniz.

tedarik zinciri yönetimi yazılımları nedir özellikleri kullanım alanları

Tedarik Zinciri Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Tedarik zinciri yazılımları tedarik zinciriniz içinde farklı süreç ve fonksiyonları bir arada etkin biçimde yönetebilmenizi sağlar. Bu yazılımların genel özellikleri şöyledir;

 • Sipariş Yönetimi: Müşterilerinizin verdiği siparişleri hızlı ve hatasız olarak karşılama adına siparişlerinizi tüm paydaşlarınızın katılımıyla yönetebilmenizi sağlar. Böylece müşteri siparişlerini hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • Satın Alma: Üretim sürecinde müşteri taleplerini karşılamak için yeterli hammadde ve ürüne ihtiyacınız vardır. Yazılımla birlikte üretim sürecinde ihtiyacınız olan tüm malzemeleri ve hammaddeleri sorunsuz şekilde temin edebilirsiniz. Böylece artan talepler karşısında hazırlıklı olabilirsiniz.
 • Maliyet Planlaması: Tedarik zincirinde ortaya çıkacak maliyet hesabını kolaylıkla yapabilirsiniz. Gelecek taleplere göre üretim sürecini ve maliyeti önceden planlayabilirsiniz.
 • Üretim Planlaması: Tedarik zincirinin en önemli halkası üretim planlamasıdır. Tedarik yönetimi yazılımları en düşük fireyle üretim sürecini etkili şekilde planlamanızı sağlar. Belirlenen sürede en yüksek performans ve en az fireyle üretim sürecini planlayabilirsiniz. Hedeflediğiniz sürede ürünleri en yüksek kalitede tamamlayabilir ve zamanında son tüketiciye ulaştırabilirsiniz.
 • Envanter Yönetimi: İşletmeniz üretim için gerekli olan malzemeleri her zaman yeterli oranda stoklarında bulundurmalıdır. Bu yazılımlar işletmenizin üretimde gereksinin duyduğu malzemelerin stok seviyelerin üretim planına uygun belirlenebilmesi ve verimli şekilde yönetilebilmesini sağlar. Böylece hammaddelere yönelik gereksiz harcamaların önüne geçebilirsiniz.
 • Depo Yönetimi: Yazılım üzerinden stokların nerede, ne kadar depolandığını görebilir ve bu süreci yönetebilirsiniz. Ayrıca ürettiğiniz ürünlerin depolanma sürecini ve sevkiyat için her zaman hazır olma süreçlerini görebilirsiniz. Böylece depolama ve stok maliyetlerini de görebilir ve depo yönetimini stok yönetimiyle entegre hale getirebilirsiniz.
 • Nakliye Yönetimi: Bu modül sayesinde üretimi tamamlanan ve depoda bekletilen ürünleri satışa hazır halde bekletildiği yerden alınarak müşteriye ulaştırılmasına yönelik süreci planlayabilirsiniz. Yani ürünlerinizin son müşteriye ulaşma sürecini yönetme esnekliği sağlayan bir özelliktir.

Tedarik Zinciri Yönetimi Yazılımları Kullanım Alanları

Tedarik zinciri yönetimi yazılımları üretim ve pazarlama faaliyeti yürüten her işletme için gereklidir. Bayilik sistemiyle çalışan ya da şubeleri bulunan kurumsal işletmeler için müşteri taleplerini takip etme ve tedarik zincirini profesyonel hale getirme adına bu yazılımlara ihtiyaç vardır. Gıda, ilaç, giyim, ayakkabı, kimya gibi birçok sektörde faaliyet gösteren küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler tedarik zincirini kurabilmek ve yönetebilmek için tedarik zinciri yönetimi yazılımlarına ihtiyaç duyar.

Bir ürün üretiyorsanız ve tüketiciye ürünlerinizi en kısa sürede en düşük maliyetlerle ulaştırmayı hedefliyorsanız hemen bizi arayın ve Kumsal Ajans ekibi olarak size özel bir tedarik zinciri yazılımı geliştirelim.

Tedarik Zinciri Yönetimi Yazılımı Avantajları Nelerdir?

Tedarik zinciri yönetim sürecini doğru araçlarla profesyonel şekilde gerçekleştirmeniz durumunda işletmeniz her durumda birçok fayda sağlayabilir. İşletmenizin büyüme ve kazanç oranlarının arttırılması konusunda da bu yazılımlar büyük işlevsellik sunar.

Tedarik zinciri yönetim yazılımı faydaları şöyledir;

 • Müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarır. İşletmeniz müşteri taleplerini ve siparişlerini en kısa sürede karşılayabilir.
 • Sipariş taleplerinin doğru şekilde ve en kısa sürede karşılanabilmesine yardımcı olur.
 • Üretim ve tedarik verimliliği ile kapasitesini arttırır.
 • Lojistik ve taşıma maliyetlerini en aza düşürür. Gereksiz ürün transferinin önüne geçer.
 • İşletmenizin talep planlaması yapabilmesini ve müşteri taleplerine yönelik etkili tahminlerde bulunmasını sağlar.
 • Teslimat performansını en yüksek verime ulaştırır.
 • Üretimde devamlılık sağlar. Müşterilerden gelen taleplere yönelik sürekli olarak nitelikli üretim yapabilirsiniz.
 • İşletmenizin müşteri siparişlerinde tedarik süresini kısaltır.
 • Pazarda ve müşteri taleplerindeki ani değişimlere karşı olumsuz etkileri en aza indirir.
 • İşletmenizin üretimden son tüketiciye ulaştırma sürecine kadar olan toplam maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.
 • Tedarik zinciriniz güçlü olursa yeni müşteriler bulabilirsiniz.
 • Satıcıların rakipleriniz yerine sizi tercih etmesini sağlar.
 • Tedarik süreciniz sorunsuz olursa mevcut müşterilerinizi sadık hale getirebilir ve yeni müşteriler kazanmada avantajlı olabilirsiniz.

Tedarik zinciri yönetimi her şeyden önce her ölçekte işletme için kurumsal bir ihtiyaçtır.

Tedarik Zinciri Yönetiminin Müşteri Memnuniyetine Etkisi

Tüketiciler her sektörde rekabet çok hızlı geliştiği için teknoloji sayesinde aradıkları ürüne lokasyona takılmadan ulaşabiliyorlar. Özellikle e ticaret faaliyetlerinde müşterilerin en fazla dikkat ettikleri noktalardan biri ürünün en kısa sürede sorunsuz olarak eline ulaşması oluyor. Yani sattıkları ürünü müşterilere en kısa sürede, sorunsuz bir şekilde ulaştıran işletmeler rakiplerinin önüne geçebiliyor.

Tedarik zincirinizi profesyonel hale getirmek için işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir yazılıma sahip olmanız gerekiyor. Tedarik zincirini kusursuz hale getirerek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Profesyonel tedarik zinciri yönetimi için hemen bizi arayın ve kreatif çözümlerimizle sadık müşteriler yaratabilirsiniz.

tedarik zinciri yönetimi yazılımları nedir özellikleri kullanım alanları

Tedarik Zinciri Yönetiminde Etkin Çözümler

Tedarik zinciri yönetimi alanında teknoloji sayesinde çok büyük gelişmeler yaşandı. İşletmeler müşterileri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarabilmek ve tedarik zincirinin her halkasını müşteri memnuniyetini sağlamak adına kullanabilmek için tedarik zinciri yönetimi yazılımları kullanıyor. Kumsal Ajans tarafından geliştirilen yazılım çözümleri ile tedarik zinciri yönetiminde her ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Tedarik sürecinizi geliştirebilmek ve standartlaştırabilmek adına gerekli planlama ve kontrol süreçlerinin tamamını son teknoloji yazılımlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazılımlar size bir ürünün üretim sürecinden itibaren tüketicilere ulaşması sürecine kadar tüm işlemlerin profesyonel bir şekilde yürütülmesini sağlar.

Tedarik zinciri yazılımları sayesinde müşteri siparişlerini hemen görebilir, ürünü en kısa sürede hazırlayarak müşteriye en kısa sürede ulaştırabilirsiniz. Bu yazılımlarla tedarik sürecini tek bir merkezden yönetebilir ve istediğiniz zaman gerekli analizleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Kumsal Ajans olarak işletmenize özel tedarik zinciri yönetimi yazılımları sayesinde tedarik zinciri yönetiminde etkin çözümler sunuyoruz.

Tedarik Zinciri Yazılımı Fiyatları

Bizimle iletişime geçerek tedarik zinciri yönetimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamız tedarik zinciri ihtiyaçlarına yönelik hazır yazılımları kullanmıyor. Her zaman sizlerin ihtiyaçlarını belirleyerek tedarik zincirinizi kusursuz hale getirecek yazılımlar geliştiriyoruz.

Programlama dili, yazılım özellikleri, yazılımın işlevi gibi birçok unsuru dikkate alarak size özel fiyat teklifi hazırlıyoruz. Sizler onayladığınız anda tedarik zinciri yönetimi yazılımı projenizi başlatıyoruz. Fiyat teklifi ve detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Web Yazılım

Web Yazılım

Kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara yönelik web yazılım projeleri geliştiriyoruz. Hayalinizdeki projeleri dijital dünyaya taşıyacak yazılım ve kodlama çalışmalarını hayata geçiriyoruz.  Öncelikle web yazılım ve mobil uygulama yazılımı alanında taleplerinizi dinlenir.  Ekibimiz tarafından taleplerinize yönelik projelendirme yapılır.

Web tasarım ve kodlama çalışmaları sonrasında projeniz sunulur. İstediğiniz revizeler sonrasında web yazılım projelerinizin son hali teslim edilir. Web yazılım hizmeti sonrası destek konusunda da Kumsal Ajans güvencesi devam eder.

Ürününüz veya hizmetiniz için en iyisini birlikte yapalım.

Uzmanlığımızı ve yeteneğimizi, ürün ve hizmetleriniz ile birleştirelim.
FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM
Biz Sizi Arayalım